skip to Main Content
0212 225 62 26 info@revalua.com

Şirketin gerçek değerini şirket değerleme raporu ile öğrenerek, büyümesine katkıda bulunabilir veya kötü gidişatı engelleyebilirsiniz. İş ortaklıkları kurarken veya mevcut hissedarlar arasında hisse devrinde değerleme raporu ile hisse devri yapabilirsiniz. Profesyonellerin ihtiyaç duyduğu ve itibar ettiği bu raporlar ile şirketinizi doğru yönetebilir ve olası ihtilafların baştan önüne geçebilirsiniz.

Şirketimizin değeri nedir diye soranlar veya şirketimizin durumu nedir diye merak edenler şirket değerleme raporu ile sadece değeri değil şirketin yapısı, eksikleri, artıları, fırsatlar hakkında da bilgi sahibi olur. Bir nevi şirketin rontgeni çekilir. Şirketinize alacağınız ortaklar ile görüşmelerde kullanabilir veya ortaklık fırsatları için sunumunuzda kullanabileceğiniz finansal açıklamaları raporda görebilirsiniz.

Şirket değerleme hizmeti kapsamında, şirketin sahip olduğu tüm varlıklar ve şirket değerlemesi yapılarak, bu iki bileşen ortak bir raporda sunulmaktadır. Uluslararası şirket değerleme hizmeti sunan beş büyük firmanın 30milyon TL ciro altındaki şirketler için sunmadığı hizmeti de sunan Revalua’nın ‘Şirket Değerleme Uzmanları’, hem yatırımcıları hem de şirket hissedarları için faydalı bir rapor hazırlamaktadır.

Değerleme raporlarında sektör hakkında araştırmalar, genel pazarın analizi, şirketin finansal yapısının değerlendirilmesi ve kilit finansal rasyolar ile şirketin değerlendirilmesi de yapılmaktadır.

Muhasebede varlıklar; geçmişteki işlemlerin sonucu olarak, işletme tarafından kontrol edilen ve ileride işletmeye ekonomik fayda akışı sağlaması beklenen kaynaklardır. Bir mala sahip olmak aslında maddi olmayan bir şeydir. Bununla beraber sahip olunan varlık maddi veya gayri maddi olabilir. (Uluslararası Değerleme Standartları)

Şirketin muhasebe birimini kontrol amaçlı kullanılabileceği gibi şirketin eksik yönlerini düzenli hazırlattıracağınız kontrol raporları ile görebilirsiniz. Şirketin sadece hissedar veya ortaklık yapısı ya da şirketin alınıp satılması amaçlı hazırlanması gerekmez bu raporlar için. Şirketin nasıl yönetim sistemlerine bağlı düzenli kontrolleri yapılıyorsa muhasebesel anlamda kontrolleri de yapılabilmektedir.

Şirket DeğerlemeBir varlığa bağlı olarak, ileride doğması beklenen ekonomik faydalar işletmeye birkaç şekilde girer. Örnek: Bir varlık; (a) işletme tarafından satılan mal ve hizmetlerin üretiminde tek başına veya diğer varlıklarla beraber kullanılabilir, (b) başka varlıklarla takas edilebilir, (c) bir borcun ifası için kullanılabilir, veya (d) hisse sahiplerine dağıtılabilir (Uluslararası Finansal Raporlama Standartları [UFRS], Genel Çerçeve, 55).

Değerleme raporları için temel yöntemler olarak aşağıdaki yaklaşımlar kullanılmaktadır:

 • Aktif Bazlı Yaklaşım
 • Karşılaştırmalı Yaklaşım (Piyasa Çarpanları)
 • Gelire Dayalı Yaklaşım (İNAA)

Şirket Değerleme hizmetlerinde çalışan uzmanlarımız ve danışmanlarımız:

 • Piyasa tecrübesine sahip  değerleme uzmanlarıdır.
 • Uluslararası kabul edilen rapor standardına hakimdir.
 • İktisat ve işletme eğitimi almıştır.

Şirket değerleme ile ilgili sorularınız mı var?

Şirket değerleme hakkında gerek raporlama gerekse raporlama süreci ve sunum hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayın. Sizi tüm süreçler hakkında bilgilendirmek isteriz. Profesyonel olarak alacağınız bu hizmet için sizi bilgilendirmeye hazırız.

Danışma için direk telefonumuz: 0212 2256226

Marka Değerleme için verdiğimiz hizmetlerden haberdar mısınız?

This Post Has 2 Comments
 1. Merhabalar Van merkez ticari alanda bulunan be hissedari oldugum tasinmaz icin fiyat degerlendirme yaptirmak istiyorum bu konu ile ilgili geri donus yapılmasını rica ediyorum iyi calismalar

 2. Tahir Bey Merhaba,
  Müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza iletiyorum yorumunuzu.
  Gecikme için kusura bakmayın, sitemizde ilk yorumu yaptığınız için ayrıca teşekkürler.
  İyi çalışmalar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top